Agencja pracy Tymczasowej

Agencja Pracy Tymczasowej Gościno Zadzwoń 790666593

zachodniopomorskie

Rozliczanie płacy minimalnej we Francji jest pierwszym obowiązkiem firm, których kierowcy realizują usługi transportu międzynarodowego na placu tego państwa. Razem z ustawą Loi Macron i wdrożonym dekretem nr. 2016-418, francuskie wynagrodzenie minimalne dla delegowanych kierowców ciężarówek wyszczególnione zostało w realnych regulacjach.

Agencja Pracy Tymczasowej Szczecinek Zadzwoń 790666593

Konieczność wypłacania ustalonej opłaty za wszelką godzinę pracy wchodzi na kursy pracownicze własnych spółek transportowych obowiązujących we Francji, a dodatkowo wymaga pewne obowiązki administracyjne na pracodawcach organizujących podróże służbowe naszych pracowników.

Zamów pracowników wejdź na Agencja Pracy Tymczasowej

Obowiązki administracyjne

Przedsiębiorstwa transportowe zobowiązane są do wyznaczenia swojego przedstawiciela na obszarze Francji, we pełnych możliwych przypadkach delegowania. Mówi to również kabotażu, jak również przewozu dwustronnego. Człowiek tego gatunku odpowiedzialny jest zbyt reprezentowanie przedsiębiorstwa we Francji, a dodatkowo dostarczanie wymaganej dokumentacji.

Firma transportowa musi jeszcze wypełnić dla wszystkiego delegowanego kierowcy ciężarówki odpowiednie zaświadczenie o fakcie delegowania. Wymogiem administracyjnym jest także prowadzenie ewidencji czasu pracy robionej na polem Francji. Kierowca ciężarówki powinien mieć zaświadczenie o delegowaniu w samochodzie, wraz z dokumentem potwierdzającym zawarcie umowy o pracę.

Zasady rozliczenia

Rozliczanie płacy minimalnej we Francji obejmuje wyznaczenie godzin książki w droga zgodny z podstawowymi na placu tego państwa zasadami. Powinno uwzględniać godziny równoważne oraz nadliczbowe, wypłacane z prawym dodatkiem według obowiązującej stawki. Od stycznia 2019 roku, stawka płaca minimalna we Francji zwiększyła się i właśnie wynosi 10,03 euro za godzinę. W rozliczeniu należy również uwzględnić czas pracy tzw. amplitudy, która oznacza okres między odpoczynkami pracownika.

Agencja Pracy Tymczasowej Szczecinek Zadzwoń 790666593

Niezbędne jest dodatkowo wyznaczenie dni urlopu i innych wolnych dni, włącznie z wiążącymi się do nich wynagrodzeniami. Obowiązek rozliczania płacy minimalnej we Francji nie dotyczy przewoźników, którzy działają jedynie przejazdy tranzytowe.

Płaca minimalna i prawo unijne

Razem z ważnymi przepisami, składniki wynagrodzenia i pozostałe dodatki zawarte w państwowym układzie zbiorowym dotyczą także delegowanych pracowników francuskich. Regulacje też nie są zgodne z przepisami prawa unijnego, jednak podlegają weryfikacji w przypadku przeprowadzania kontroli przez francuską Państwową Inspekcję Pracy.

Francuskie służby kontrolne wymagają honorowania krajowych przepisów, nawet jak sprzeciwiają się temu organy unijne. Płaca minimalna wychodząca z organizmu zbiorowego może więc zawierać nie tylko minimalną stawkę godzinową, ale i dodatek stażowy (zależny od długości pozycji oraz przekładający do 8 proc.), dodatek z terminu pracy porą nocną, wszelkie dodatki z terminu książki w wielka i niedziele oraz cen z urzędu podróży służbowych, naliczane za jakiś dzień z pomieszczeniem i dwoma posiłkami.

Konsultacja techniczna

Źródło artykułu Rozliczenie płacy minimalnej we Francji

 

Agencja Pracy Tymczasowej Szczecinek Zadzwoń 790666593

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *