Haluksy

Haluksy Pełczyce

zachodniopomorskie

Haluksy – domowe sposoby leczenia Działają nie tylko kobiet, lecz i mężczyzn – haluksy to dyskomfort spowodowany wadą palucha. Godzi się spośród tym ciągły ból, a nawet problemy z przemieszczaniem się i działaniem. Istnieje wiele domowych sposobów na radzenie sobie spośród tym dyskomfortem. Lub są one zawsze dobre? Jakie nowe drogi można spotkać?

Haluksy Wałcz

Kiedy są przyczyny powstawania haluksów?
Domowy metody
Operacje chirurgiczne

Flexin500
Flexin500

Przyczyny powstawania

Haluksy to zmiana, często bolesna narośl w ziemiach palucha, która z okresem może wywoływać rozrastanie się stopy, które sprawia za sobą kolejne trudności. Najczęstszą przyczyną jest umiejętność genetyczna oraz płaskostopie, z którymi że nie odda się walczyć. Do drugich powodów należy otyłość, siedzący styl życia, nieodpowiednie obuwie (szczególnie w kształcie trójkąta), lub te płeć (to schorzenie częściej jest u ludzi płci pięknej). Czasami rozciąga się również typ stopy – egipska, która istnieje niezwykle narażona na deformacje.
Jakie są metody leczenia?

Główną szkołą jest operacja, jednak sporo kobiet i radzi sobie „domowymi” sposobami, do których należy:

Zmiana obuwia na takie z tanim obcasem i dużą podstawą,
Leki przeciwbólowe – nie eliminują przyczyny, ale działają w niezgodzie z bólem,
Zakładanie ortez, odciągających paluch od śródstopia i korygujących ustawienie palców,
Kinesiotaping – plastry działające analogicznie jak ortezy. Uważają one skorygowane miejsce na dłużej,
Wkładki do butów – powinien jednak mieć, żeby były dopasowywane sam do stopy, właśnie potem wykazują prawidłowe działanie,
Wykonywanie ćwiczeń, polecanych przez fizjoterapeutę.

 

zobacz również Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego

Operacje chirurgiczne

W sukcesu dużego bólu podaje się jednak wykonanie operacji haluksów – metodą Scarf, Chervron bądź Akin. Polegają one na chirurgicznym przecięciu kości i ponowne jej połączenie za pomocą śrub. Choć brzmi to groźnie, istnieje to pozytywny forma na całe pozbycie się problemu. Niektóre z operacji są mało inwazyjne – chirurg przez skórę nacina kość i prowadza odpowiedni frez do stopy. Po zabiegu pozostaje tylko nacięcie, które się bandażuje, nie ma wtedy konieczności zakładania gipsu. Wystarczy tylko zadbać o stopę poprzez jej rehabilitację – wizytami u fizjoterapeuty i ćwiczenia (np. działanie na piętach oraz na zewnętrznych krawędziach stóp).

Podsumowanie

Choć domowe sposoby traktują własne wartości, przy haluksach warto skierować się do specjalistów – specjalisty i fizjoterapeuty, którzy ułatwią w wybraniu metod leczenia sam do wszystkiego. Dobrze też dbać o działaniu odpowiednich ćwiczeń, które mogą zapobiegać powstawaniu tego problemu.

zobacz również Na najlepsze odchudzanie preparaty farmaceutyczne

Haluksy Wałcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *