Liposukcja, czyli odsysanie tłuszczu

Liposukcja Grudziądz

Kujawsko-Pomorskie

Liposukcja, czyli odsysanie tłuszczu – Ileż to razy patrzymy w lustro także nie potrafimy się nadziwić, jak wysoce zamieniłoby się własne ciało w przeciągu ostatnich kilku lat. Nagle okazuje się, że mamy boczki, nadwagę (czasami nawet otyłość brzuszną) także nie potrafimy się pozbyć cellulitu. Na domiar złego w miejscach, gdzie pragnęły być mało dużo ciała, natura poskąpiła nam objętości. Nie podobamy się sobie, i z okresem otwiera być coraz gorzej. Kiedy żadne uczenia i diety nie pomagają, z usługą przychodzi nam medycyna estetyczna.

Liposukcja Więcbork

Liposukcja i lipoliza

Liposukcja i lipoliza to dwa różne sposoby, które łączy wspólny cel – redukcja tkanki tłuszczowej. W niniejszym artykule skoncentrujemy się na wczesnej z ostatnich dwóch możliwości modelowania ciała, a szczegółowo na nowoczesnej technologii liposukcji laserowej, stosowanej przez ekspertów z kliniki Medbeauty doktora Andrzeja Kępy. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej metodzie LipoLife 3G efekty braku są widoczne gołym okiem w bardzo krótkim okresie po przeprowadzeniu pracy, a czas rekonwalescencji pacjenta kryje się w niezbędnym minimum.
Liposukcja Więcbork

Sposobowi mogą stanowić poddawane różne części ciała. Procedury medyczne bawiące się największą marką to:

liposukcja brzucha,
redukcja boczków,
odsysanie oleju z nóg i pośladków,
liposukcja ramion,
liposukcja okolic twarzy,
leczenie ginekomastii (przerostu piersi u ludzi).

Zabieg liposukcji laserowej

Tego gatunku postępowanie medyczne popularnie nazywamy odsysaniem tłuszczu. Zabieg prowadzony stanowi w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym, a nad przebiegiem całej procedury czuwa anestezjolog. Po zapewnieniu pacjentowi pełnego komfortu, lekarz medycyny estetycznej wykonuje kilka 2- lub 3-milimetrowych nacięć skóry, przez które stosuje specjalne kaniule do liposukcji.
Liposukcja Więcbork

W klinice Medbeauty doktora Andrzeja Kępy klasyczny zabieg odsysania tłuszczu został zmodyfikowany w taki sposób, by jak najbardziej ułatwić pacjentowi wejście do siebie po zabiegu. Przede wszystkim grana jest minimalna liczba nacięć – zwykle wystarczą dwa. Ponadto zastosowanie innowacyjnego urządzenia LipoLife 3G idzie na osiągnięcie maksymalnie zadowalającego efektu przy bardzo skróconym czasie rekonwalescencji pacjenta.

W relacji od wcześniejszych rozpoznań i obowiązku, jaki lekarz wyznaczył wraz z pacjentem podczas wywiadu, liposukcja może istnieć wypełniona miejscowo czy na zdrowszym obszarze. W centralnym przypadku zabiegowi oddaje się takie partie ciała, jak podbródek, boczki i kolana. zabieg na prawdziwym terenie to np. liposukcja brzucha czy ud.

Nierzadko zdarza się, że pacjenci życzą sobie, by zdobyty w procesu zabiegu tłuszcz został następnie wszczepiony w następującym pomieszczeniu ich naszego ciała. Z tejże ofercie korzystają głównie kobiety, chcąc poprawić objętość swoich piersi lub pośladków. Taka metoda przynosi niemal absolutną pewność powodzenia – jak pochodzi z badań, 95% tkanek własnych pacjenta stanowi pełnowartościowy materiał i formuje się do przeszczepu.
Liposukcja Więcbork

Przygotowanie do zabiegu odsysania tłuszczu

Ponieważ liposukcja laserowa nierzadko budowana stanowi w znieczuleniu ogólnym, czyli pod narkozą, przygotowanie do jej dokonania obejmuje wykonanie szeregu specjalistycznych badań laboratoryjnych. Niektóre z nich to:

EKG,
morfologia z rozmazem,
lipidogram,
badanie poziomu glukozy,
badanie poziomu sodu i potasu.

Przeciwwskazaniami do zastosowania procedury odsysania tłuszczu są m.in.:

ogólny zły stan zdrowia,
ciąża i jedzenie piersią,
cukrzyca,
padaczka,
stwardnienie rozsiane.

Jest bardzo wiele czynników wykluczających zastosowanie u pacjenta tego gatunku zabiegu medycyny estetycznej. W przypadkach, gdy liposukcja stanowi metodę zbyt inwazyjną dla pojedynczej jednostki, niekiedy podaje się lipolizę.

Liposukcja Więcbork

zobacz również Liposukcja, czyli odsysanie tłuszczu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *