Olej MCT vs olej kokosowy

Olej mct Łobez

zachodniopomorskie

Często słyszymy, że tłuszcze są szkodliwe i trzeba ich uważać, aby zdrowo żyć. Takie stwierdzenia wprowadzają wszystkich w błąd, gdyż w obawie przed szkodliwym wpływem na zdrowie – są tacy, jacy tych tłuszczy unikają. Owszem, są takie, które szkodzą i tak całkiem wyeliminować je z diety, tylko są te takie, jakie są wręcz niezbędne, aby organizm mógł sprawnie funkcjonować. Do ostatnich pewnych tłuszczów określają się między innymi tłuszcze MCT.

Olej mct Węgorzyno

Co to są tłuszcze MCT?

burneo
burneo

MCT to średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe o krótkich łańcuchach węglowych. Mają wyraźnie dużo zdrowotnych właściwości, a ważnym ich pochodzeniem jest olej kokosowy oraz nabiał. Tłuszcze MCT są o dużo łatwiej przyswajanie oraz wchłanianie przez organizm, gdyż nie są do ostatniego korzystne enzymy takie jak żółć czy lipaza. Średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe są wchłanianie do naczyń krwionośnych, bezpośrednio z przeowdu pokarmowego. Najnowsze badania pokazują, że tłuszcze te mogą wpłynąć na redukcję tkanki tłuszczowej, ponieważ właśnie łatwo sięgają po nie sportowcy oraz ludzie, jacy chcą zgubić zbędne kilogramy. Dużo o tłuszczach MTC przeczytasz w punkcie.

zobacz również tabletki na odchudzanie

Olej MCT – co to stanowi i jakie ma stron?

Jest pochodną oleju kokosowego, ale zawiera o moc dobrze kwasu C6 (kapronowego lub heksanowego), który już zamienia się w działalność i kwasu C8 (kaprylowego), który ma wykonywanie na plan trawienny i dostarcza energię.

Dlatego obraz ten stanowi niezwykle prosty wśród sportowców, gdyż nie tylko zachęca do podejmowania, ale i pomaga redukować tkankę tłuszczową. Wtedy nie jedyne właściwości oleju MCT. Dzięki swoim wadom działa korzystnie na jelita, oczyszczając je z bogatych toksyn i bakterii, i nawet grzybów i pasożytów. Jest także pomocny w leczeniu niektórych chorób np. choroby wątroby, epilepsji czy syndromu krótkiego jelita. Podnosi też odporność organizmu, dlatego dawkowany w podobnych proporcjach, będzie atrakcyjnym uzupełnieniem diety nie tylko sportowców, ale każdego z nas.

Olej kokosowy – co to stanowi? Jego przewagi i wad

Olej kokosowy stanowi niezwykle znaczący w zeszłych latach, a na punkt jego zalet powstało wiele publikacji. Chętnie stosowany istnieje nie właśnie w kuchni, ale i do pielęgnacji ciała i włosów. Wśród lekarzy zdania na jego fakt są podzielone. Jaki właściwie stanowi tenże dobry olej? Jest zasobny w tłuszcze MCT, które kiedy szybko wyżej zostało wspomniane, są wiele dobrych stronie dla swego organizmu. W oleju kokosowym stanowi ich ok 68%, i badania nie wykazały, aby średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe miały negatywny pomysł na bliski organizm.

Zobacz również pożyczka bez big

Czym się sugerować kupując olej koksowy? Najlepiej dobrać olej nierafinowany lub typu Virgin, gdyż nie wydaje on to swoich racji ani witamin. Pamiętajmy, że nieprzetworzony olej koksowy jest przyjemny, i cena to nawet kilkadziesiąt złotych za słoik. To, co możemy pobrać w wybranych sklepach za znacznie małą cenę, to obraz, który stał przetworzony także nie stało w nim nic z jego cennych właściwości. Gdy chcesz poczytać dużo na fakt oleju kokosowego, wpadnij na stronę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *