PIASEK KWARCOWY KOLOROWY – NATURALNE PIĘKNO

Piasek Kwarcowy Recz

zachodniopomorskie

Nie od dzisiaj wiadomo, że proste, a przy tym dobre z naturą wyjścia są najlepsze. Piasek jest czystym surowcem, który znajduje wielkie zastosowanie, nie jedynie w budownictwie. Należy podkreślić, że w Polsce wydobywają się naprawdę spore złoża tego kruszcu, szczególnie zaś piasku kwarcowego. Stanowi toż nic innego jak rozdrobniona skała osadowa, najczęściej pochodzenia jurajskiego, kredowego oraz trzecio- i czwartorzędowego.

Piasek Kwarcowy Tychowo

WŁAŚCIWOŚCI PIASKU KWARCOWEGO

Wyróżnikiem piasku kwarcowego jest jego dobra wytrzymałość – wówczas nie piaski wulkaniczne czy węglowe, ale właśnie kwarcowy daje się najwyższą opornością na działanie takich czynników jak chemikalia czy uszkodzenia mechaniczne. Warto wspomnieć, że z piasku kwarcowego kształtuje się po dziś dzień nie tylko szkło, ale również zaprawy murarskie i beton, które są składowymi naszych ścian.

PIASEK KWARCOWY KOLOROWY – NATURALNE PIĘKNO

Odnosi się z niego przy wytwarzaniu twardych podłoży – domowych podłóg, boisk, lub nawet dróg. Również istnieje więc materiał na tyle popularny i wygodny, że poświęca się go i do produkcji zlewozmywaków, blatów kuchennych czy płytek ceramicznych.

Piasek Kwarcowy Tychowo

SZCZEGÓLNE WALORY

Wyjątkowo ogromną popularność zaczyna zyskiwać piasek kwarcowy kolorowy. Rozpocznijmy od tego, że uznanie osiągnął nie jedynie na placu budownictwa, ale również dekoratorstwa. Obecnie barwiony piasek stosowany jest do tworzenia takich dekoracji jak świece, kompozycje kwiatowe w flakonach i kielichach, akwaria, lub nawet w byciu biżuterii oraz innych zastaw stołowych, szkła czy opakowań. Inne kolory piasku kwarcowego stosują się połączyć w ciekawe kombinacje, dzięki czemu znajdzie się on w niemalże każdej stylistyce i popadnie w rodzaje najwybredniejszych.

zobacz sklep reklamowy

Piasek Kwarcowy Tychowo

PIASEK KWARCOWY W TWOIM DOMU

Jak już zostało wspomniane, piasek kwarcowy daje się wyjątkową mocą i dlatego idealnie nadaje się do podłóg. Aby stworzyć idealną mieszankę, działamy go do żywicy epoksydowej (lub poliuretanowej) – taka ziemia będzie nie tylko wytrzymała, ale również antypoślizgowa za sprawą mieszanki żywicy i kruszywa. Mieszankę tą obraca się także do pokrycia szczebli drabiny bądź schodów.

Piasek Kwarcowy Tychowo

Ciekawym zastosowaniem piasku kwarcowego są tynki mozaikowe (kamyczkowe) – cienkie, ale również nieprzepuszczające wilgoci, są odporne na śmieć i warunki atmosferyczne. Za sytuacją tych dopiero zalet ważna je kierować również we wnętrzach, jak oraz do zabezpieczenia warstw zewnętrznych budynków. Tynki mozaikowe modne są w sfery nie wyłącznie ze naszego szerokiego zastosowania, ale również ogromnych możliwości atrakcyjnych i modeli kolorystycznych.

Dzięki barwieniu piasku kwarcowego możemy załatwić wiele różnych wersji kolorystycznych, zmieniając tym samym posadzkę do naszych próśb i wyobrażeń o tym jakże powinno wyglądać dane miejsce. Nie zostawiajmy, że jedną z ważniejszych przestrzeni istnieje również ogród – tu również piasek kwarcowy kolorowy znajdzie swe znakomite zastosowanie – jako kruszywo do posypywania ścieżek, czy tworzenia formy i kwietników.

źródło artykułu jest PIASEK KWARCOWY KOLOROWY – NATURALNE PIĘKNO

Piasek Kwarcowy Tychowo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *