Choroby wieku podeszłego

Promocja pieluchy Szczecin

zachodniopomorskie

Ciało mężczyznę z rozwojem lat podlega zmianie i osłabieniu. Niedomagania w funkcjonowaniu narządów, niższa sprawność mózgu, brak sił – to wyłącznie niewiele z czynników towarzyszących różnych schorzeniom. Na co najczęściej mają seniorzy?

Promocja pieluchy Nowogard

Choroby wieku starczego to efekt naturalnego procesu, którym jest starzenie się organizmu, a ich wystąpienie może przyspieszyć m.in. styl życia, niezdrowa dieta, ogólne zaniedbanie, uwarunkowania genetyczne itd.

pampersy allegro
pampersy allegro

Osoby starsze często muszą zrozumienia, cierpliwości i akceptacji, a także opieki i usłudze w najpopularniejszych czynnościach. Mogą zawierać problem np. z naturalną toaletą – wtedy pomocne będą pieluchomajtki dla dużych – kąpielą, chodzeniem itd. Poniżej najczęściej będące wady w wieku senioralnym.

Zobacz również promocja pampersy

Nietrzymanie moczu

Na NTM, czyli mimowolne częściowe lub całkowite opróżnianie pęcherza moczowego, cierpią głównie kobiety, ale problem może obchodzić także mężczyzn. To sama spośród najbardziej wstydliwych dolegliwości, o jakiej zawsze żaden senior nie chce rozmawiać. Prawdopodobnie żyć dowodem chorób układu nerwowego, najczęściej lecz jego podstawą są zaburzenia dróg moczowych.

Promocja pieluchy Nowogard

Zwykle trzeba nosić pieluchomajtki dla dużych, ale te wdrożyć odpowiedni program leczenia – np. środki farmakologiczne, fizjoterapia, trening mięśni Kegla itd.

Osteoporoza

Osteoporoza to dodatkowa z chorób będących często w wieku podeszłym wieku. Ryzyko wystąpienia zmian w tkance kostnej rośnie wraz z wiekiem, oraz ostatnie jest u pań po 50. lub 60. roku bycia. Przed menopauzą to estrogeny chronią przed pojawieniem się osteoporozy, po przekwitaniu poziom hormonów wyraźnie, bo aż o 75 proc., spada. Ubytek masy kostnej skupia się z podatnością na złamania, bólami kości itd.

Zaburzenia pamięci i choroba Alzheimera

Zapominanie imion, nazw sprawie oraz doświadczeń, problemy z chronologią pewnych wydarzeń lub przypomnieniem sobie adresu czy nazwiska są mniej istotne, jeśli senior jest pod stałą opieką. Gdy zostanie jeden i zapomni ważnych sprawie – np. wyjdzie z domu bez rozwiązania go na środek, odkręci gaz, wyjdzie tenże na wieś natomiast nie będzie posiadał wrócić – że się to zrobić tragicznie. Zaburzenia świadomości to głęboka i podstępna dolegliwość, często – pomimo że nie zawsze – towarzysząca chorobie Alzheimera. Potrafi zatem istnieć lecz i otępienie, uszkodzenie mózgu, które spowalnia jego pozycję. Zaburzenia też mogą towarzyszyć np. depresji.

Nadciśnienie tętnicze

To schorzenie układu sercowo-naczyniowego występuje głównie u kobiet po 65. roku życia – jest na nie aż 75 proc. seniorów. U wielu pacjentów nadciśnienie długo nie daje żadnych objawów, zwłaszcza w początkowym stadium. Wada jest efektem procesów trwających w naczyniach tętniczych w wartość starzenia się organizmu. Wyróżniamy wiele czynników, jakie mogą spowodować lub zaostrzyć przebieg choroby, m.in. otyłość, nieodpowiedni styl rośnięcia oraz niska dieta, brak aktywności fizycznej, spożywanie wielkich zawartości alkoholu, a również uwarunkowania genetyczne. Tak jak najwcześniej zadbać o profilaktykę, czyli zmienić tryb życia i dietę, a także minimalizować działanie czynników ryzyka nadciśnienia tętniczego i dawać preparaty obniżające ciśnienie.

Cukrzyca

Badania wskazują, że szczyt zachorowań na cukrzycę typu 2 to temat osób około 60. roku bycia. W podeszłym wieku cukrzyca może funkcjonować bez widocznych objawów. Są przecież czynniki zwiększające ryzyko wystąpienia choroby u seniorów – to m.in. nadwaga lub otyłość (głównie typu brzusznego), niska aktywność fizyczna, upośledzenie pracy nerek oraz wątroby.

Zobacz źródło artykułu Choroby wieku podeszłego

 

Promocja pieluchy Nowogard

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *